hír
Tizedik alkalommal rendezik meg a Skandináv Filmfesztivált idén októberben. A fesztivál keretein belül egy héten át a legkiválóbb északi filmek…
továbbmagazin
A fesztivál végére érkeztünk el a legfőbb szenzációhoz: hét évvel a Melankólia botrányos bemutatója és az azt követő kitiltás után, A ház, amit Jack…
továbbhír
Beszélgetések, író-olvasó találkozók, filmvetítések, kiállítások fókuszálnak a 21. századi nőre a NO - Skandináv női fesztivál sokszínű…
továbbmagazin
Negyedik napja tart a 64. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál, és az eddig látottak tanúsága alapján úgy tűnik, az idei szemle arról marad nevezetes,…
továbbmagazin
Február 6-án mutatják be a hazai mozik Lars von Trier legújabb filmje, A nimfomániás 2. részét. Az első rész (kritikánkat olvasd el itt) általános…
továbbmagazin
Lars von Triert valószínűleg a legtöbben olyan jelzőkkel illetnék, mint újító, sokkoló, kegyetlen, felzaklató, sötét, beteg. Jóval kevesebb…
továbbhír
Az Antikrisztusról és a Melankóliáról már lemarad, de a dán rendező életrajzírójának és egykori tanárának, Peter Schepelernnek Lars von Trier, vágy…
továbbmagazin
Lars von Trier az emberek azon csoportjába tartozik, akik a legnagyobb depressziójuk kellős közepén is bemennek előadást tartani az egyetemre, ám…
továbbmagazin
Bár hetek óta érkeznek a hírek az idei Berlinaléról, a teljes versenyprogram bejelentése csak két hét múlva várható. Türelmetlenségünk…
továbbhír
Januárban két napig Lars von Trierről szól minden a Toldi moziban. A nimfomániás első részét premier előtt vetítik a fesztiválon.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié